Kasy fiskalne Online od 1 maja 2019

22 czerwca w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z 28 maja 2018 roku w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą spełniać kasy rejestrujące online. Rozporządzenie wejdzie w życie 6 lipca, Od tej daty producenci będą mogli składać w GUM wnioski o homologację kas fiskalnych online.
W danym rozporządzeniu możemy przeczytać o konstrukcji, budowie, zasadzie działania oraz zabezpieczeniach nowej pamięci kas fiskalnych online. W skrócie opiszemy, co zawarte jest w nowym rozporządzeniu i doradzimy co należy zrobić, aby bez problemów dostosować się do nowych przepisów.

Kogo dotyczy wymiana starych kas na nowe kasy fiskalne online ?

Wymiana starych kas będzie przeprowadzana na polskim rynku w sposób stopniowy.

Do 1 stycznia 2020 roku: mechanika samochodowa i motocyklowa, wulkanizacje, stacje diagnostyczne, stacje paliw;

Oto propozycja najlepszych kas online SPRAWDŹ kasy fiskalne dla mechanika

Do połowy 2020 rokupunkty gastronomiczne oraz hotele;

Do 1 stycznia 2021 roku:  fryzjerzy, kosmetyczki, dentyści, lekarze, prawnicy, branża budowlana, siłownie i fitness;

Branże, które zostały nie wymienione, nadal mogą korzystać ze starych kas fiskalnych, aż do momentu ich zużycia. Kasy fiskalne z kopią papierową będą sprzedawane tylko do 1 sierpnia 2019 roku.

Jak ma wyglądać konstrukcja kas fiskalnych online ?

Nowe kasy online praktycznie nie będą się różnić od starych kas jedno-rolkowych z kopią elektroniczną. Tzw. nośnik informatyczny danych, czyli kopia elektroniczna, zostanie zastąpiona pamięcią chronioną, która będzie następnie połączona z Centralnym Repozytorium Kas, czyli z systemem informatycznym Ministerstwa Finansów. W pamięci chronionej zapisywane są wszystkie dokumenty, które zostały wyemitowane przez kasę. Według ustalonego harmonogramu, kasa będzie wysyłała za pomocą łącza internetowego, dane z pamięci chronionej. Wysyłka będzie szyfrowana za pomocą modułu kryptograficznego, podpisującego cyfrowo dokumenty wygenerowane przez kasę. Właściciel kasy fiskalnej online, będzie zobligowany do zapewnienia połączenia kasy z internetem. W zależności od modelu kasy, interfejsem łączącym z siecią, może być Ethernet, WiFi, GPRS, bluetooth. Konieczność połączenia z siecią, będzie wymagane tylko podczas wysyłki danych do CRK. A mówimy tutaj o fiskalizacji, raportach fiskalnych oraz odczycie rozliczeniowym.  Kasy nie będą wymagały stałego podłączenia, żeby móc na nich pracować.

Jak zmieni się obsługa kas online ?

Obsługa kas fiskalnych online, nie zmieni się w ogóle. Wysyłka dokumentów do CRK, będzie odbywać się w tle, bez naszej ingerencji i to w pełni zautomatyzowany sposób. Jeżeli chodzi o serwis kas fiskalnych, tutaj pojawią się zmiany. Fiskalizacja kas fiskalnych online, będzie musiała się odbyć podczas połączenia z internetem, dzięki któremu Urząd Skarbowy od razu nada kasie numer ewidencyjny.

Pozostałe zmiany dotyczące kasy fiskalnej online

Pod koniec roku ma pojawić się rozporządzenie określające zwolnienie z używania kas fiskalnych online. Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie kas rejestrujących wejdzie w życie 1 października 2018 roku. Określi ono pozostałe warunki używania kas fiskalnych online przez podatników. Dowiemy się między innymi o sposobie uzyskania ulgi na zakup kasy fiskalnej online, terminach wykonania przeglądów okresowych i karach za ich brak, sposobie zamknięcia kasy w Urzędzie Skarbowym i innych zmianach. Szczegółowe informacje podamy w momencie pojawienia się Rozporządzenia.

Gdzie kupić kasę fiskalną online ?

Firma Sale System jest autoryzowany serwisem kas fiskalnych Online. Nasi specjaliści pomogą w wyborze klasy fiskalnej online. Zapewniamy pełną instalację oraz podłączenie kasy z Centralnym Repozytorium Kas. Jeżeli nie macie Państwo internetu, również tworzymy dostępy i połączenia.

Zaufaj specjalistom, zaufaj Sale System

Modele Kas fiskalnych Online dostępne są na stronie Kasy fiskalne Online
Modele Drukarek fiskalnych Online dostępne są na stronie Drukarki fiskalne Online