Kasa fiskalna z terminalem płatniczym

Rodzaje połączeń kasy fiskalnej z terminalem

Rodzaje połączeń kasy fiskalnej z terminalem płatniczym przedstawimy w tym krótkim artykule. To jak zintegrujemy terminal płatniczy z kasą fiskalną zależy przede wszystkim od możliwości kasy fiskalnej online oraz dostępności portów i interfejsów.

rodzaje połączeń kasy z terminalem

Kasy fiskalne online mogą łączyć się z terminalem płatniczym za pomocą kabla RS232, kabla USB oraz w sieci internetowej za pomocą sieci kablowej LAN i bezprzewodowej sieci WiFi.


Połączenie kasy fiskalnej z terminalem płatniczym kablem RS232

Najstarszy i najmniej popularny rodzaj integracji kasy fiskalnej online z terminalem płatniczym. Port COM (Communication Port) to tradycyjny port szeregowy, który umożliwia komunikację między urządzeniami. W przypadku kas fiskalnych, port COM może być również wykorzystywany do integracji z terminalem płatniczym. Przy użyciu dołączonego do niego dedykowanego przewodu RS232 oznaczonego jako miniUSB_RJ45_DESK_POSNET. W urządzeniu płatniczym Ingenico DESK3200 3G należy użyć gniazda miniUSB oznaczonego jako COM, natomiast w kasie gniazda COM. Dotyczy modeli kas fiskalnych online: ERGO, FAWAG LITE, REVO, MOBILE WIFI, BINGO MAX, NEO

Połączenie kasy fiskalnej z terminalem płatniczym kablem USB

Port USB w kasie fiskalnej można wykorzystać również do podłączenia terminala płatniczego (tzw. Pin Pada). Funkcję taką posiada między innymi kasa fiskalna Elzab K10 online oraz terminal płatniczy (Pin Pad) Ingenico Lane 3000. Pin Pad korzysta z zasilania kasy oraz internetu, który kasa mu udostępnia. Wszystkie wydruki odbywają się również za pośrednictwem kasy fiskalnej.

jak połączyć kasę fiskalną posnet z terminalem

Połączenie kasy fiskalnej z terminalem płatniczym po sieci LAN

Kasa fiskalna online musi posiadać port ETHERNET np. kasa fiskalna ELZAB Jota Online, dzięki któremu można podłączyć kasę do lokalnej sieci internetowej. Tak samo należy zrobić z terminalem płatniczym np. Ingenico Desk 5000. Oba urządzenia działają w tym wypadku stacjonarnie i komunikują się przez sieć lokalną po protokole TCP IP.

Połączenie kasy fiskalnej z terminalem płatniczym po sieci WiFi

Kasa fiskalna online musi posiadać kartę WiFi, np. Posnet Ergo Online WiFi, dzięki której można bezprzewodowo podłączyć kasę do lokalnej sieci internetowej. Tak samo należy zrobić z terminalem płatniczym np. Ingenico Move 3500 WiFi. Oba urządzenia działają w tym wypadku stacjonarnie ale bezprzewodowo i komunikują się przez sieć po protokole TCP IP.

Połączenie kasy fiskalnej z terminalem płatniczym po sieci WiFi i LAN

Połączenie LAN i WiFi można stosować zamiennie w zależności od dostępności interfejsów w urządzeniach. Kasę fiskalną np. Posnet Ergo Online (która nie posiada portu Ethernet) łączymy do WiFi, następnie terminal (Ingenico Desk 3200 Ethernet) łączymy kablem do routera. Kasa fiskalna Posnet Bingo Online która posiada w podstawie port Ethernet łączymy kablem do routera, a terminal Ingenico Move 3500 do WiFI. Tymi sposobami wszystkie urządzenia łączą się do wspólnej sieci, co następnie umożliwia wspólną komunikację po porcie TCP IP.


Dostawcy rozwiązań płatniczych w Polsce

Firma Sale System jest autoryzowanym partnerem największych firm takich jak:

  • Planet Pay (IT Card)
  • Elavon
  • Verifone
  • Pay Tel
  • Polskie ePłatności (PeP)

Dzięki współpracy z wieloma dostawcami, możemy zapewnić praktycznie każde połączenie jakie występuje na polskim rynku oraz wybrać możliwie najkorzystniejszą ofertę cenową.

terminale płatnicze warszawa

Darmowy terminal w programie Polska Bezgotówkowa

Terminale płatnicze polska bezgotówkowa warszawa

Jeżeli jeszcze Twoja firma nigdy nie posiadała terminala płatniczego, warto wziąć udział w programie Polska Bezgotówkowa. Możesz w ten sposób wybrać dowolny darmowy terminal płatniczy w najlepszej możliwej cenie czyli 0 zł. Aby dopasować najlepsze możliwe rozwiązania, skontaktuj się z nami.


Jak połączyć kasę fiskalną i terminal

Po podpisaniu umowy, a następnie otrzymaniu terminala płatniczego, nasi serwisanci wykonują usługę integracji oraz przeprowadzą szkolenie z obsługi. Połączenie jest na tyle proste, że możesz zrobić to samemu. W niektórych przypadkach masz możliwość otrzymać od razu gotowy do pracy zestaw, który będzie działać od razu po rozpakowaniu z pudełka. Takim gotowym pakietem jest kasa fiskalna Elzab K10 i Pin Pad Lane 3000. Uzyskujesz również stałe dedykowane wsparcie oraz gwarancję na cały czas wynajmu terminala. Jeżeli posiadasz już terminal płatniczy i chcesz go zintegrować ze swoją kasą fiskalną, napisz do nas.


Gotowe i sprawdzone zestawy kasy fiskalnej z terminalem płatniczym

Przygotowaliśmy Tobie gotową listę przetestowanych przez nas rozwiązań, które szczególnie polecamy.


FAQ – Pytania i odpowiedzi

Jak połączyć kasę fiskalną z terminalem?

Kasy fiskalne online mogą nawiązywać połączenie z terminalem płatniczym na różne sposoby. Przykłady to wykorzystanie kabla RS232, kabla USB, sieci kablowej LAN lub bezprzewodowej sieci WiFi. Oto szczegóły dotyczące tych rodzajów połączeń:

  1. Kabel RS232: Jest to najstarszy i najmniej popularny sposób integracji kasy fiskalnej online z terminalem płatniczym. Port COM (Communication Port) umożliwia komunikację między urządzeniami. W przypadku kas fiskalnych, port COM może być wykorzystywany do integracji z terminalem płatniczym. Przy użyciu dedykowanego przewodu RS232, można połączyć kasy fiskalne z terminalami takimi jak Ingenico DESK3200 3G.
  2. Kabel USB: Port USB w kasie fiskalnej może być używany do podłączenia terminala płatniczego (tzw. Pin Pada). Na przykład kasa fiskalna Elzab K10 online oraz terminal płatniczy Ingenico Lane 3000 mogą korzystać z tego połączenia. Pin Pad korzysta z zasilania kasy i udostępnionej przez nią sieci internetowej. Wydruki również odbywają się za pośrednictwem kasy fiskalnej.
  3. Sieć LAN: Kasa fiskalna online musi posiadać port ETHERNET, np. kasa fiskalna ELZAB Jota Online. Dzięki temu można podłączyć kasę do lokalnej sieci internetowej. Podobnie należy postąpić z terminalem płatniczym, np. Ingenico Desk 5000. Oba urządzenia działają stacjonarnie i komunikują się przez sieć po protokole TCP/IP.
  4. Sieć WiFi: Kasa fiskalna online musi posiadać kartę WiFi, np. Posnet Ergo Online WiFi. Dzięki temu można bezprzewodowo podłączyć kasę do lokalnej sieci internetowej. Podobnie należy postąpić z terminalem płatniczym.

Czy kasa fiskalna musi być połączona z terminalem?

Warto zauważyć, że od 1 lipca 2022 r. brak połączenia terminala płatniczego z kasą fiskalną online może skutkować karą w wysokości 5000 zł. Integracja tych urządzeń jest zatem ważna zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Czy terminal jest połączony z internetem?

Terminal płatniczy, aby prawidłowo działał i spełniał swoje zadanie, musi być podłączony do internetu. Bez połączenia z internetem staje się bezużyteczny. Terminal płatniczy można podłączyć do internetu za pomocą kabla ethernet, bezprzewodowo WiFi lub kablem USB pobierając połączenie bezpośrednio z kasy.

Czy terminal to to samo co kasa fiskalna?

Kasa fiskalna i terminal płatniczy są to różne urządzenia, które spełniają osobne funkcje. Kasa fiskalna służy do rejestrowania sprzedaży i wystawiania dokumentów typu paragon lub faktura. Terminal płatniczy służy do pobierania płatności za pomocą karty płatniczej lub BLIK

Czy telefon może być terminalem?

Na telefonie można zainstalować aplikację typu soft POS służącą do pobierania płatności tak jak ma to w przypadku terminala płatniczego. Rozwiązanie to jest mało bezpieczne i niewygodne w obsłudze. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest tradycyjny terminal płatniczy np. Ingenico Move 3500.

Jak podłączyć terminal do sieci?

Aby podłączyć terminal płatniczy np. Ingenico Desk 3200 do sieci internetowej należy podpiąć kabel z wtyczką RJ45 bezpośrednio z routerem lub wpisująć hasło do sieci WiFi na terminalu płatniczym np. Ingenico Move 3500 WiFi

Jaka kara za brak terminala płatniczego?

Udostępnianie płatności innej niż gotówka jest obowiązkiem sprzedawcy. Brak dodatkowej formy płatności karane w Polsce jest mandatem. Aby oferować jak najwięcej możliwości płatniczych należy zainstalować terminal płatniczy np. Ingenico Move 2500

Czy można nie mieć terminala?

Terminal płatniczy jest w Polsce nie obowiązkowy. Dobrym zwyczajem w stosunku do swoich klientów jest go posiadać. Czy znacie jakieś sklepy które nie posiadają terminala płatniczego? Wielu klientów po prostu omija sklepy które nie używają terminala płatniczego, przez co sprzedawcy tracą potencjalny zysk.

Co zamiast terminala płatniczego?

Zamiast terminala płatniczego można użyć kasoterminala. Jest to urządzenie, które łączy kasę fiskalną online z terminalem płatniczym np. iPOS Pocket. Pamiętaj, że jeżeli w przypadku kasoterminala gdy się zepsuje, musimy przerwać sprzedaż. W przypadku zestawu kasy fiskalnej z terminalem płatniczym, gdy się zepsuje terminal, możemy nadal używać kasy fiskalnej i przyjmować płatności gotówką.

Czy terminal trzeba zgłosić do urzędu skarbowego?

Terminal płatniczy nie musi być zgłaszany do Urzędu Skarbowego. Podczas podpisywania umowy o wynajem wystarczy, że podasz numer NIP firmy, numer rachunku bankowego oraz dane osoby reprezentującej firmę (PESEL, numer dowodu).

Czy płatność kartą jest traktowana jako gotówka?

Płatność kartą traktowana jest jako płatność elektroniczna i nie należy jej mylić z płatnością gotówkową. Są to dwie osobne formy płatności, które należy rozdzielać podczas prowadzenia działalności. Podkreślamy to zawsze w trakcie naszych szkoleń, które przeprowadzamy u naszych klientów.

Czy forma płatności musi być na paragonie?

Obowiązkiem podatnika jest wskazanie prawidłowej formy płatności podczas wystawienia paragonu. Gdy wystawiamy paragon na płatność gotówkową na paragonie fiskalnym powinien być dopisek- Zapłacono: Gotówką. Gdy pobieramy płatność z karty płatniczej, na paragonie powinien być dopisek- Zapłacono: Karta płatnicza. Wszystkie sprzedawane przez nas kasy fiskalne posiadają zaprogramowane formy płatności według aktualnego rozporządzenia Ministerstwa Finansów

Czy można mieć terminal bez kasy fiskalnej?

Tak, można posiadać i używać terminal bez kasy fiskalnej. Jeżeli jesteś zwolniony/a z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, albo nie przekroczyłeś/aś limitu 20000 zł, możesz zacząć używać terminal płatniczy od samego początku funkcjonowania firmy.

Czy terminal płatniczy musimy zamówić w banku?

Terminala płatniczego nie musimy zamawiać w banku. Placówki bankowe działają na takich samych zasadach jak dilerzy kas fiskalnych. Przykładowo: bank Santander korzysta z usług firmy Elavon, mBank z firmy Planet Pay, itd. Obu dostawców posiadamy w swojej ofercie i możemy zaoferować taką sama ofertę jak bank, dodatkowo oferując kasę fiskalną w zestawie po korzystniejszych warunkach niż zakupując ją osobno. W naszej ofercie znajdują się wszyscy najwięksi dostawcy terminali płatniczych w Polsce, dzięki temu dobierzemy najkorzystniejsze aktualnie rozwiązanie jakie dostępne jest na polskim rynku.