Gdzie kupić kasę fiskalną?

Gdzie kupić kasę fiskalną? Odkąd na polskim rynku zagościły takie terminy jak VAT i kasa fiskalna, to pytanie zadaje chyba każdy kto założył firmę, a następnie zmuszony był przez Urząd Skarbowy do zakupu kasy fiskalnej. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór firmy, która nie jest firmą handlową, a firmą z technologiczną pasją. Firma, która potrafi doradzić, wysłuchać i dobrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu. Firma, która nie wyrabia targetów sprzedażowych tylko po to aby towar zszedł po najniższej możliwej cenie, a jej szef mógł jechać za to na konferencję pod palmami. Takie firmy które zaniżają cenę swojego towaru, zazwyczaj nie mają nic innego do zaproponowania, niż tylko dawanie upustu cenowego, który jest na granicy opłacalności funkcjonowania firmy. Często bywa też tak, że promocyjna cena bierze się z powodu tzw. „refurbishingu”. Z angielskiego jest to termin który oznacza- fabryczne  odnowienie sprzętu. Kasa wyglądająca na nową, jest tak na prawdę używaną z wymienionym modułem fiskalnym i co najważniejsze- z najniższą ceną na rynku. Tak! Takie rzeczy mają miejsce w naszym kraju, a najlepsze jest to, że takiej kasy nie da się odróżnić od kasy nowej. Dlatego jeżeli widzimy niską cenę, zastanówmy się dwa razy przed tym czy chcemy ryzykować dla paru złotych.

Gdzie kupić kasę fiskalną?

Zakup kasy fiskalnej to dopiero początek. Kolejnym krokiem jest przygotowanie jej do tego, aby można było na niej wygodnie sprzedawać.

Etapy jakie należy przejść to:

  • konfiguracja według specyficznych wymagań klienta,
  • konfiguracja według specyfiki sprzedaży sklepu,
  • konfiguracja użytkowników i ich uprawnień,
  • programowanie nagłówka paragonów, towarów, jednostek , stawek VAT,
  • integracja z programem sprzedażowym, dzięki któremu można zdalnie zarządzać kasą, tzw. kasa online,
  • przeszkolenie użytkowników.

Wystarczy pomyśleć i stwierdzić- kto tyle rzeczy chciałby robić za darmo? Dobrze i za darmo? Oba te stwierdzenia nie pasują do siebie i na pewno nie znajdą swojego zastosowania w praktyce.

Podsumowując, kupując mocno zrabatowaną kasę, nie dostaniemy dodatkowych usług, a na pewno pełnej i rzetelnej pomocy ze strony sprzedającego.

Gdzie kupić kasę fiskalną?

Doświadczenie to kolejna ważna rzecz, którą powinna posiadać firma zajmująca się sprzedażą urządzeń fiskalnych. Nie zawsze, długie lata pracy muszą iść w parze z umiejętnościami. Starsze firmy mają swoje przyzwyczajenia, które nabyły lata temu. 20 lat temu świat wyglądał inaczej, była inna technologia, inna mentalność ludzi. Często ludzie, a zarazem firmy nie idą z duchem czasu, zostając w tyle. Można to łatwo sprawdzić- najprościej sprawdzając stronę internetową. Innowacyjność i świeże pomysły wprowadzają na świat ludzie młodzi, którzy posiadają kierunkowe wykształcenie. Warto sprawdzić czy firma zatrudnia wykwalifikowany personel. Inżynier, a handlowiec to zdecydowana różnica w świecie systemów sprzedaży. Jeden z nich zrobi to co do niego należy, a drugi powie że zrobi.