Kasa wirtualna Online

Kasa wirtualna online zawitała w Polsce 1 czerwca 2020 r. Jak na razie dotyczy to ściśle określonej grupy przedsiębiorców, lecz w miarę rozwoju przepisów będzie dotyczyło to również pozostałe grupy podatników. Wirtualna kasa online została uregulowana dwoma rozporządzeniami. W skrócie przedstawimy najważniejsze zmiany jakie niosą wirtualne kasy online.

Na początek fiskalne kasy wirtualne będą mogły instalować branże takie jak:

– transport

– hotele i gastronomia (Sprawdź iPOS Pocket do gastronomii)

Co to jest ta Kasa fiskalna Wirtualna Online?

Wirtualna kasa fiskalna online ma postać oprogramowania połączonego z teleinformatycznym systemem danych obsługiwanym przez szefa KAS.

Jak działają wirtualne kasy online?

Kasy wirtualne online działają na takich samych zasadach jak było to w przypadku kas fiskalnych online.

Czy fiskalizujemy wirtualną kasę online?

Aby można było pracować na wirtualnej kasie fiskalnej, należy ją zafiskalizować oraz zapewnić połączenie do internetu w celu przesyłania danych do Centralnego Repozytorium Danych. Niektóre rozwiązania posiadają wbudowane łącze GPRS tak jak np. wirtualna fiskalna iPOS Pocket Online.

kasa wirtualna online

Czy na iPOS Pocket online musimy wykonywać raport dobowy i miesięczny?

Podatnicy, którzy ewidencjonują sprzedaż na wirtualnej kasie fiskalnej online, zobowiązani są do generowania raportu fiskalnego dobowego oraz fiskalnego miesięcznego. Na żądanie użytkownika kasa online musi umożliwić wygenerowania raportu dobowego lub miesięcznego w postaci papierowej. Aby umożliwić wydruk, potrzebna jest dodatkowa drukarka, lub urządzenie takie jak iPOS Pocket, które zapewni wydruk od razu z urządzenia.

wirtualna kasa fiskalna

Czy iPOS Pocket wystawi e-paragon?

Wirtualna kasa fiskalna, będzie miała możliwość wystawiania e-paragonów, czyli paragonów w postaci elektronicznej.

Czy musimy drukować paragon na kasie wirtualnej?

Paragon generowany przez wirtualną kasę online, może być wystawiony w formie elektronicznej lub na życzenie klienta w papierowej. Kasjer powinien zapewnić czytelny wydruk paragonu fiskalnego w postaci papierowej, a w przypadku paragonu fiskalnego w postaci elektronicznej, jego dostawę na maila.